Andorra

Jeden z nejlepších a nehezčích výletů! V průběhu Erasmu v Gironě jsme si udělali výlet na víkend do jednoho z nejmenších států Evropy. Pronajali jsme si miniautobus (17 lidí), takže to nebylo tak drahé a brzy ráno jsme vyjeli.


Cesta z Girony do hlavního města (Andorra la Vella) trvala zhruba 3 hodinky. Celý stát se nachází v kotlině obklopené Pyrenejemi, tudíž jsme si nemohli nechat ujít túru po okolních horách a vidět přírodní krásy kolem města. Ročně navštíví Andoru něco kolem 15 milionu turistů, tudíž hlavní příjmy tohoto států tvoří turismus.

Celkově se dá Andorra projít za jedno odpoledne (bez hor). Pokud sem někdy pojedete, rozhodně zde něco nakupte, jelikož Andora je daňový ráj - platíte zde pouze 4 % DPH, takže třeba kuřákům nebo milovníkům alkoholu se to tu opravdu vyplatí. I mobily a další elektronika se je levnější. 

Po příjezdu jsme nejdříve našli náš hostel (moc hezký, s hospůdkou v přízemí) a hned potom šli na první procházku po městě. Andora je specifická tím, že bezprostředně kolem domů jsou vysoké a ostré hory. Doslova si na ně můžete sáhnout. 
Musím říct, že Andora je velice čisté a upravené město, krásná příroda, čistý vzduch. Hlavní ulici lemují obchůdky, restaurace i soukromé domy. Ve městě též najdeme krásné lázně. 
Plzeň!!


HostelHory

Jelikož jsme měli osobního řidiče, poprosili jsme ho, aby nás druhý den zavezl do míst, kde je přístup do hor. Během 15-20 minut jsme z Andorry la Velly, kde bylo sluníčko, byli v horách, kde byla zima a padal sníh. Výstup byla pěkná fuška. Překonávali jsme přes velké balvany, horskou bystřinu, padle stromy, ostré skály. Do toho padal místy sníh.Návrat do města


Žádné komentáře:

Okomentovat