Erasmus

Je ti tvá univerzita už malá? Chceš vystoupit ze své komfortní zóny a zažít něco spešl? I ty nacházíš zájem studovat nebo pracovat v zahraničí, poznat kamarády z celého světa, cestovat a zlepšit své uplatnění v budoucnu?

O programu Erasmus si již jistě slyšel. Co pro to ale musíš udělat a čím si projít se dozvíš právě zde, a to jak o studijním pobytu, tak o pracovní stáži!

Proč jsem vlastně já využil tyto možnosti? Přesně, jak jsem psal. Chtěl jsem zkusit něco jiného, zkusit žít delší dobu v jiné zemi, poznat nové lidi a kulturu, zlepšit si angličtinu a v neposlední řadě cestovat.

Dostat se na Erasmus není vůbec těžké, ale nesmíš to brát tak, že tě určitě vyberou. Obecně je lehčí se dostat na stáž, jelikož tuto příležitost nevyužívá moc studentů. Na Erasmu je ta výhoda, že je možné se hlásit do desítek univerzit po celé Evropě. Navíc na každou přijímají dva a více studentů.

Já jsem využil obě možnosti programu Erasmus. Na bakalářském stupni studia jsem vyjel do Španělska na univerzitu v Gironě. Na navazujícím magisterském jsem byl na tři měsíce v německé firmě Henkel v Düsseldorfu. Oba dva výjezdy nyní s odstupem času beru jako nejlepší časovou i finanční investici.