Andalusia - Gibraltar, Sevilla, Conil de la Frontera, Cádiz

Gibraltar jsme navštívili během týdenního tripu po jihu Španělska - Andalusii. V Seville jsme si pronajali auto a jeli do Canil de la Frontera, kde jsme měli hostel. Postupně jsme dělali výlety v národním parku, Gibraltar, Cadiz ve složení Čech, Slovenka, Francouz, Francouzka a Turkyně.
...bez řidičáku :D

Gibraltar formálně patří Spojenému království a jedná se malé strategické území (spojení Atlantiku a Středozemního moře). Takže měnou je zde libra.

Gibraltar je opravdu krásné místo a doporučuji tam strávit minimálně celé odpoledne. Nezapomeňte si vzít dostatek vody, jelikož teploty šplhaly ke 40 stupňům a vzduch byl velice horký a suchý. Osobně mohu říct, že větší horko jsem nezažil.

Po příjezdu na Gibraltar po vás budou chtít, abyste jim zaplatili za parkování. Ignorujte to! Jeďte si dál a uvidíte, že v městečku je mnoho parkovacích míst zcela zdarma. Například takto (asi 400m od bezpečnostní kontroly).

Směrovky vás nevedou směrem na britské území. Budete muset mít u sebe pas. Kontrola se velice podobná těm letištním (rentgen, pas, kolik máte u sebe peněz, něco k proclení). Pak si už jen užíváte. První, přes co jsme přecházeli, byla runway.Poté jdete uličkou co centra. Měli jsme více možností, jak na poloostrově strávit čas. Buď obejít ostrov dokola nebo vyjít na vrchol a vidět vše z výšky. Zvolili jsme druhou možnost. 
Cesta byla strmá, místy klikatá, skalnatá, schodovitá. Po cestě jsme potkávali volně pobíhající a skákající opice, které nejsou vůbec plaché, spíše až drzé. Gibraltar je jediné místo v Evropě, kde žijí opice volně (konkrétně druh Magot). Cesta byla náročná kvůli horku a suchému vzduchu. Pomalu jsme stoupali a otevíraly se nám neskutečné scenérie - na jedné straně Středozemní moře, na druhé azurový Atlantik, velké tankery, město. Bylo to jako v pohádce!

Sevilla

Sevilla byla hned naše první zastávka, jelikož jsme zde přistávali, a strávili jsme zde dva dny. Bohužel jen dva dny :(  Sevilla je typické jihošpanělské město, lidi velice otevření, milí, teploty vysoké, plno barů a restaurací, oslavy, eventy, tanečníci a pouliční umělci.  


Seville Cathedral


Seville Cathedral

Seville Cathedral


Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España


Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España

Plaza de España


Plaza de España


Plaza de España

Torre del Oro

Torre del Oro

Plaza de Toros de la Maestranza


Metropol Parasol

Metropol Parasol

La GiraldaConil de la Frontera, Cadiz, Národní park

Národní park
Nejdříve hledání cestyCadiz
Parking level 1000 :D