Girona

Girona - místo, kde jsem strávil půl roku v rámci studijního výjezdu, ale především místo, kde jsem začal žít a otevřely se mi oči! Říká se: "Once Erasmus, forever Erasmus". A u mě to platí dvojnásob! Od té doby se nebojím cestovat, objevovat nové věci, být samostatný, vcházet do neznáma, rozšiřovat si obzory. Poznal jsem desítky skvělých lidí, zlepšil si angličtinu a osamostatnil se.

Girona je město na severo-východě Španělska, v Katalánsku. Má kolem 95.000 obyvatel a pro život je tu úplně super město se vším, co člověk potřebuje. Zhruba hodinu a půl od Girony jsou lyžařské střediska. Za půl hodiny jste na Costa Bravě, což je desítky kilometrů dlouhé pobřeží s překrásnými plážemi a útesy. Za méně než hodinu (rychlovlak za cca 30 minut) jste v Barceloně.

Mimo objevování Španělska jsem též společně s dalšími mezinárodními studenty cestoval za hranice. V tu dobu největším zážitkem byl trip do Maroka, kde jsme byli v Marrakéši, Kasablance i hlavním městě Rabatu. Dále jsem byl v Andoře a Amsterdamu.

Jelikož jsem pořídil stovky fotek a navštívil desítky míst po Španělsku, všechny fotky nalezneš v tomto albu na facebooku.


Cadaques

Barcelona


La Masella

Besalú


Temps de Flor

Barcelona
Barcelona

Camp nouGirona

Girona

Barbeque

Banyoles