South Korea

I took an unique opportunity to study for one semester in South Korea, at Kangwon National University!


(For czech speakers) Zhruba jednou týdně jsem sepisoval postřehy, zajímavosti a nové zážitky z korejského života --> blog

Vízum
V rámci Erasmu neřešíte v podstatě nic kromě ubytování a dopravy. U bilaterálních dohod musíte ale v mnoha případech myslet na vízum, jehož vyřizování zabere týdny a ne vždy jde vše hladce. Co vše je potřeba?

Cesta
....aneb jak přežít 60 hodin na cestě bez hodiny spánku, co vše je možné dostat v ceně v rámci 5* aerolinek a jak se neztratit na největším letišti v Asii?

Ubytování
V lepším ubytovacím (školním) komplexu jsem ještě nežil! Krásné pokoje (každý Wi-Fi na pokoji), dostatek úložného prostoru, hezké vybavení, moderní 15 patrová budova s menzou v přízemí. Bohužel nebylo vše tak, jak se zdálo :D

Kampus a jeho možnosti
Tady jsem zaznamenal největší úžas, překvapení a upřímné nadšen. Neskutečná plocha kampusu nabízí kromě moderních obrovských budov veškeré zázemí. Obrovské knihovny, studovny, fotbalový stadion, super-moderní sportovní centrum, klidové zóny, několik kolejí, park, jezírka, nespočet bufetů, rychlých občerstvení i vlastní muzeum a spousta dalšího!! Zde si člověk najde opravdu vše!

Jídlo a ceny
Obecně je korejská kuchyně velmi pálivá, tudíž jsem se celkem těšil. To jsem ale ještě nevěděl, do čeho jdu.....

Lidé a přístup
"Nečekej, že se korejští studenti budou k tobě chovat, jak my k našim erazmákům", mi bylo řečeno. Aneb spoléhej se jen na sebe, udělej si kamarády a drž se v kontaktu! Zlaté pravidla v Korei.


FOTKYU jezírka

East Asia Economy
Interculture evening


North Korea!
Všechny videa z Jižní Koree